Більшість суддів КСУ звичайні «політичні тварини»

Зрадника України Вишинського можуть випустити під заставу. Це стало можливим після рішення Конституційного суду України від 25 червня про неконституційність положення КПК, яке забороняло випускати під заставу підозрюваних у тероризмі, злочинах проти нацбезбеки і перешкоджанні діяльності українських військових.

Потім Конституційний суд визнав законним явно антиконституційний указ Зеленського про розпуск Верховної Ради. Кажуть, що в КСУ вже лежать готові рішення про скасування люстрації і декомунізації.

Бачимо, що Конституційний суд стає ефективною і пекельною машинерією зі скасування «незручних» положень законів і дуже довільної інтерпретації Основного Закону. Не дивуймося, якщо у найближчій перспективі суд почне скасовувати закони пачками. Усі ті, якими пишається нова Україна. Усі ті проривні закони, які ухвалювала діюча Верховна Рада в попередні п‘ять років. З таким підходом до справи КСУ згодом може взятися за скасування Державного акту про суверенітет і Акту проголошення незалежності України.

Ми ж прекрасно розуміємо, що ці чудові рішення і приготування Конституційного суду за останній місяць не є ініціативою суддів. Більшість суддів КСУ звичайні «політичні тварини», які чемно виконують волю вищих посадових осіб держави. Судді з гідністю в КСУ в меншості. Указ Зеленського засудило лише п‘ять з них.

Дивлячись на все це, підтримую ініціативу правників, які закликають ліквідувати КСУ зовсім, як п‘яте колесо у судовій системі. Це суд під назвою «чєво ізволітє» або Президентський Конституційний суд. Таким він був завжди. Це дуже небезпечно, якщо Президент твердо стане на шлях зради.

Михайло Басараб

MIXADVERT

ютос