Група інтелігенції “Перше грудня” виступила проти обрання Зеленського президентом України, – відкритий лист

підтримай-тисни
Націонал-демократична інтелігенція перед другим туром президентських виборів закликає громадян України не віддавати свої голоси за шоумена Володимира Зеленського, оскільки він є несамостійним проектом олігарха-втікача Ігоря Коломойського.

“Українські громадяни! Ми бачимо, як у суспільстві шириться, наче пошесть, захват від сумнівного претендента на роль Верховного головнокомандувача ЗСУ. Артист В.Зеленський, якого багато хто помилково асоціює з вигаданим героєм серіалу “Слуга народу” Голобородьком, всерйоз претендує на найвищу посаду Української держави. Що ж, це його право. А право людей – знати, хто ховається за цією театральною маскою”, – йдеться у відкритому листі інтелігенції, адресованому українському народові в середу, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

У посланні стверджується, що кандидат у президенти В.Зеленський – це “проект одіозного олігарха Ігоря Коломойського, який розікрав мільярди доларів ПриватБанку” та “втік до Швейцарії” від переслідування правоохоронців, і лише завдяки націоналізації цієї фінустанови уряду вдалося врятувати вкладників від втрати їхніх заощаджень.

“За награбовані в Україні гроші олігарх спорядив на президентські вибори цілу низку кандидатів. Його мета – уникнути відповідальності й знову отримати можливість паразитувати на державному бюджеті”, – пишуть представники інтелігенції.

Тому, на їхню думку, медіа-ресурси І.Коломойського “активно” розкручують “кандидатів-маріонеток на кшталт В.Зеленського та Олександра Шевченка”.

“При цьому контрольований Коломойським телеканал “1+1″, порушуючи всі мислимі і немислимі журналістські стандарти, перетворився просто-таки на агентство з піару Зеленського”, – зазначено в листі.

Націонал-демократична інтелігенція нагадує громадянам, що В.Зеленський як кінопродюсер, згідно розслідуванням програми “Схеми”, “на п’ятому році війни заробляє чималі кошти в Росії” та отримує фінансування на свої проекти з бюджету держави-агресора.

“Товариство! Закликаємо вас усвідомити, що кандидат у президенти Зеленський – це зовсім не смішно! Тому що не може бути смішним те, що несе трагедію для України. Зеленський усім своїм способом життя, офшорами, інформаційним і бізнес-ресурсом залежить від Коломойського, його телеканалів, юристів, режисерів, політтехнологів. Він камуфлюється під образ правдоруба Голобородька з серіалу “Слуга народу”, а як пошкребти – реальний слуга корумпованого олігарха-втікача”, – йдеться в листі.

Автори послання також наголошують на тому, що В.Зеленський “насміхався зі святих для українців речей: української мови, Томосу про автокефалію і навіть з України як такої, виставляючи її в образі порноактриси”, і йому “жодного разу не прийшло в голову вибачитися за це перед українським народом”. “Натомість він принижувався перепросинами путінського ката Рамзана Кадирова”, – пишуть представники інтелігенції.

У листі також зазначається, що учасники “Студії Квартал 95” В.Зеленського “цинічно знущалися над людьми, які на Майдані ризикували життям, захищаючи європейський вибір України”.

“Обрати цю людину президентом – означає перетворити Україну на об’єкт кпинів для всього світу. Новітня історія вже знає, чим обернулося для Української держави та її обороноздатності правління посміховиська з олігархічної кліки. Не віддавайте свій голос “по приколу” за оманливу маску, маріонетку корупційного олігарха”, – зазначено в листі.

Лист підписали В’ячеслав Брюховецький, Юрій Буряк, Юрій Винничук, Петро Вольвач, Любов Голота, Богдан Горинь, Микола Жулинський, Олександр Ірванець, Тарас Компаніченко, Дмитро Ломачук, Надія Лук’яненко, Павло Мовчан, Раїса Недашківська, Микола Нестерчук, Володимир Панченко, Олександр Пономарів, Михайло Ратушний, Ірен Роздобудько, Вадим Скуратівський, Кирило Стеценко, Микола Тимошик, Леонід Фінберг, Олена Фінберг, Микола Цимбалюк, Юрій Щербак та Володимир Яворівський.

Як повідомлялося, перед першим туром президентських виборів в Україні ці самі люди також підписували відкрите звернення на підтримку нинішнього глави держави Петра Порошенка.

Yottos