У Кропивницькому показали “квантового” Шевченка (ФОТО)

  • admin
  • 14/03/2019
  • Коментарі Вимкнено до У Кропивницькому показали “квантового” Шевченка (ФОТО)

Незважаючи на інтернет-погрози у бік організаторів, впродовж декількох годин у обласній науковій бібліотеці імені Чижевського діяла виставка ілюстрацій Олександра Грехова “Квантовий стрибок” Шевченка

Ініціатива показу такої виставки належить Молодіжній раді Кропивницького, передає Depo.Кропивницький.

Виставка є своєрідним ребрендингом “забронзовілого” образу Тараса Шевченка. Тут він в образі Гаррі Поттера, Жака Іва Кусто, Термінатора, Дарта Вейдера, навіть героя культової комп’ютерної гри початку 90-х Супер Маріо.

Кожна ілюстрація приправлена коментарем, що дає змогу зрозуміти, чому саме так зобразив Шевченка художник Олександр Грехов. Паралель з Елвісом Преслі виникла, бо Шевченко теж був іконою моди свого часу. А словами “I’ll be back”, що належить Термінатору, Шевченко міг би закінчити суперечку, після якої його заарештували та назавжди відправили з України (але він таки повернувся).

За словами організаторів, інсталяція через популярні сучасні образи має на меті показати наскільки багатогранним і “живим” залишається Тарас. Всього робіт “Квантового стрибка” 28, але автор безкоштовно надав 15 найкращих на його думку, та дозволив роздрукувати у Кропивницькому. Щоб провести виставку організатори писали офіційні листи і побачили лише сприяння від обласних управлінь.

Свого часу виставка наробила багато галасу в Києві, бо радикально налаштовані противники побачили в осучасненні спробу скинути українського поета з п’єдесталу. В Кропивницькому теж не обійшлося без цього. Але далі залякувань в особистих повідомленнях “прийти і розкурочити” справа не пішла, говорить перша заступниця голови “молодіжки” Катерина Каширна.

Виставку вже відвідали і школярі, і студенти, і кропивничани середнього та старшого віку. “І ми почули лише добрі коментарі”, – каже Катерина і додає, що підлітки навіть телефонували батькам і просили їх прийти на виставку.

Такий ребрендинг вже стає своєрідним трендом. Львівський художник вже нещодавно зобразив “квантового” Франка.

“Вороги можуть забрати наші життя, але ніколи не заберуть нашу свободу”, – ці слова ватажка шотландців, головного героя фільму “Хоробре серце”, можна вважати метафорою життя Тараса Шевченка. Десять років рекрутом на засланні, заборона писати, малювати і повертатися в Україну не похитнули його ідейних переконань: “Я так її, я так люблю мою Україну убогу, що прокляну святого Бога, за неї душу погублю!”.

“Я твій батько… батько нації”, – певно такі слова Дарта Вейдера міг би сказати Шевченко Україні сьогодні.

Назважаючи на ранню втрату батьків, і Тарас, і Гаррі отримали можливість реалізувати свої таланти у найпрестижніших навчальних закладах (Гоґвортс та імператорська академія мистецтв у Петербурзі).

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький