А.Романова проти підвищення нових податків на туризм!

  • admin
  • 18/01/2019
  • Коментарі Вимкнено до А.Романова проти підвищення нових податків на туризм!

Депутат Анна Романова очолила боротьбу проти підвищення нових податків на туризм! Трохи історії і результати…

Ганебні «нововведення» у сплаті туристичного збору, які вступили в дію з нового року! – переконана Голова підкомітету з питань розвитку туризму Верховної Ради, народний депутат України Анна Романова.

По-перше, вони нелогічні і шкідливі для розвитку вітчизняної туристичної індустрії. Не можна вводити фіксовану ставку збору для всіх закладів розміщення. Як може платити відвідувач хостелу стільки, скільки відвідувач п’ятизіркового готелю?

Це просто вдарить по дрібним закладам розміщення і загоне їх в тінь. І якщо місцеві ради ухвалять максимальну суму збору для в’їзних туристів, то це 208 гривень за добу! Така сума, по-перше, в рази більша, аніж та, яку в середньому сплачували дотепер. Вдумайтеся, сума собору буде більшою, аніж вся вартість проживання в деяких хостелах або сільських садибах! А процес вже пішов!

В такому випадку всі просто «підуть в тінь». Але найгірше те, що ці маразматичні зміни в адмініністрування туристичного збору ввели у Податковий кодекс у шахрайський спосіб. Пояснюю: їх не було у першому читанні, вони навіть не проходили профільний Комітет Верховної Ради! Про них не знав, ніхто з депутатів нашого комітету!

Внесли їх тишком-нишком, у «бюджетну ніч» в довжелезний податковий кодекс, і більшість провладних депутатів — ось так, не розуміючи за що, проголосувала. Звісно, фракція Самопомочі не голосувала за цей Податковий кодекс, який ухвалюється наспіх, вночі.

Голосувати «за кота в мішку» — для нас неприпустимо.

І ось цей «кіт в мішку» або «троянський кінь» у вигляді змін в сплату турзбору проявився. Дивує, звісно, позиція Кабміну, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, бо жодна правка не пройде без їхньої згоди…

Час покаже, хто за цим стоїть. А виявити це просто — хто заявиться на адміністрування турзбору, той і провернув таку аферу. Тепер головне завдання на 2019 рік — відмінити цей маразм.

Вчора висловила позицію туристичної галузі по змінам у турзборі: зміни треба терміново переглянути! – повідомила Анна Романова у Фейсбуку.

Пропозиції:
– турзбір від вартості номеру проживання;
– ставки 0,5% – 5%, що збільшить надходження місцевих бюджетів без знищення галузі;
– цільовий характер турзбору (гроші направляються на поліпшення туристичного сервісу, промоцію, тощо).

Боротьба за доступні готелі, нормальний розвиток туризму триває! Радує, що і фракція “Самопоміч” у парламенті і народний депутат Анна Романова відстоюють інтереси галузі.

Потрібна перемога!

Аліна Тернова, студентка Університету “Україна”