Віктор Векленко – творець Музею Хреста

  • admin
  • 17/01/2019
  • Коментарі Вимкнено до Віктор Векленко – творець Музею Хреста

Відвідав унікальну виставку в Національному заповіднику “Софія Київська” і дізнався про видатного дослідника старовини!

Знайомтесь – Віктор Векленко, засновник і директор Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста.

Пан Віктор розповів про свою роботу.

-Три національні заповідники – «Софія Київська», «Переяслав», «Хортиця». Обласні і районні музеї. Виставки для літніх людей у Дніпрі. Понад 3000 експонатів на виставках. Найбільший відгомін у серці – виставка в «Софії Київській»: ми встигли змонтувати і відкрити її незадовго до об’єднавчого Собору Православної церкви України, вона стояла там і в той час, коли Томос був явлений українському народові. Відчуття причетності. – згадав минулий рік В.Векленко.

 

Крім «зовнішніх» виставок ми постійно працюємо над оновленням основної експозиції. Завдяки виставковій діяльності вона часто оновлюється. Проте, ми розширюємо експозицію «середніх форм» – нагрудні, кіотні, настінні, требні хрести; велике розмаїття фігур Ісуса Христа – накладок на дерев’яні розп’яття. І будемо розширювати далі.

На поточний 2019 рік ми трішки змінюємо концепт. Ми деталізовуємо його. І замість теми «Християнська спадщина нашої землі» звучатиме лаконічніше «Хрести України». Вже наприкінці січня в Національному історико-культурному заповіднику «Переяслав» зустріне своїх перших відвідувачів виставка «Хрести України: Північ».

 

-Ми сподіваємось, що в 2019 році ми зможемо реалізувати все вимріяне – здійснити виставки в Полтаві і на Полтавщині, в Києві і Черкасах, в Запоріжжі, Дніпрі й на Дніпропетровщині. – говорить пан Віктор, – Вірніше – ми вже почали: в межах міської програми відпочинку й оздоровлення для літніх людей «Золотий вік» виставка вже змонтована і на наступному тижні зустріне перших відвідувачів. Крім регіонального розмаїття й інформаційних планшетів, ми даємо можливість побачити кілька унікальних предметів і комплексів, зокрема — глиняний хрестик з Полтавщини.

Киян і гостей нашої столиці інформуємо. Виставка «Християнська спадщина нашої землі: Північ» знаходитиметься у виставкових залах «Хлібні» національного заповідника «Софія Київська» до 25 січня 2019 року.

Тим же, хто буде на Дніпропетровщині, а якщо точніше — то у славетній Петриківці, — ласкаво просимо до Музею Хреста, котрий знаходиться на козацькому хуторі «Галушківка».

Вважаю, що Віктор Векленко, зібравши і оформивши колекцію в рамках проекту Музей Хреста, здійснив справжній культурологічний подвиг! Побільше б таких подвижників-патріотів!

…А виставки відвідайте! Час ще є!

Євген Булатніков, студент Університету “Україна”