Облрада змушує педуніверситет піти з історичного корпусу на Дворцовій

  • admin
  • 11/09/2018
  • Коментарі Вимкнено до Облрада змушує педуніверситет піти з історичного корпусу на Дворцовій

Кіровоградська обласна рада, кілька разів відмовившись передати історичну будівлю на Дворцовій, 5 у Кропивницькому державному педагогічному університету, вчергове підняла для вишу орендну плату. В результаті мистецький факультет залишає приміщення, де знаходився з 1967 року.

Ректор Центральноукраїнського державного педагогічного факультету (ЦДПУ) Олег Семенюк не знає, як облрада в подальшому використовуватиме будівлю, яка є пам’яткою архітектури. Він уточнив, що пільгові умови для вишу, за яких він платив за оренду будівлі 1 гривню за квадратний метр, були переглянуті «дуже давно».

Вхід до вже колишнього корпусу мистецького факультету ЦДПУ. Фото - CBN
Вхід до вже колишнього корпусу мистецького факультету ЦДПУ. Фото – CBN

– Коли в 2011 році прийшли «крєпкіє хозяйствєннікі», вони почали наповнювати чимось бюджет, потроху піднімалось, з гривні на 6,70, потім вище, вище. Десь в 2013 році нам знову десь на півроку скинули до 1 гривні. Ми навіть через суд намагались пояснити, що ми все ж бюджетна установа, але це не пройшло, – пояснив ректор у коментарі сайту Весь Кіровоград.

За його словами, якщо минулого року університет заплатив за оренду корпусу 270 тисяч гривень, то зараз це буде приблизно 320 тисяч на рік. Ще півмільйона минулого року склали комунальні платежі. Цьогоріч плата за опалення буде піднята на 80%, за електрику – на 50%.

– Ми десь півтора мільйони витрачаємо на утримання корпусу, з них половина – це наш спецфонд, – зазначив Семенюк. – Цей корпус неефективний енергетично – він теплий, але система опалення в ньому не мінялася. Там треба міняти все, минулого року було два пориви. Ми не можемо вкласти гроші в ремонт, це заборонено законодавством, бо ми орендарі, а орендодавець (оласна рада. – Весь Кіровоградне виділяє ці кошти. Це треба рішення обласної ради, вони ремонти також не будуть робити, ні опалення, нічого іншого.

Наразі прийняте рішення про переведення мистецького факультету до п’ятиповерхового корпусу філологічного факультету на Шевченка, 1. Найбільш гостро стоїть питання про облаштування приміщень для індивідуальних занять студентів кафедри музичного мистецтва у будівлі, яка не розрахована на це.

– Якби була можливість, хоч якась, отримати це (корпус на Дворцовій. – Весь Кіровоградв своє користування, ми б з неї не уходили. Тоді б можна було робити нормальну систему регулювання тепла, ремонти, – каже Семенюк.

Питання про передачу будівлі ЦДПУ піднімалося за останні роки неодноразово, але декілька скликань обласної ради відмовляли університету в цьому.

– Три було різні політичні партії, які керували, починаючи від регіоналів, закінчуючи зараз «Батьківщиною» – всі виносили питання передавання, зменшення оренди, ми просили віддати взамін другого гуртожитку. Всі стоять (на тому, що) «ні, це наше майно, ми нікому його не віддамо, ми повинні заробляти на цьому гроші». Не знаю, що вони заробляють, але те, що не передадуть нам державну власність, це вже точно, – констатував ректор під час зустрічі з колективом мистецького факультету, яка відбулася вчора.

Нагадаємо, головою поточного скликання Кіровоградської обласної ради є Олександр Чорноіваненко, який також очолює обласну організацію партії «Батьківщина».