Створено “зелений” Секретаріат

  • admin
  • 12/07/2018
  • Коментарі Вимкнено до Створено “зелений” Секретаріат

Створено “зелений” Секретаріат для підтримки Верховної Ради України й покращення екологічного законодавства  

Впровадження низки реформ у сфері навколишнього середовища є пріоритетним завданням для України. Однак процес їх запровадження уповільнюють труднощі в прийнятті законодавства та низька якість деяких правових ініціатив. Для прискорення процесу здійснення реформ, що стосуються сфери сталої енергетики та захисту навколишнього середовища, а також забезпечення наявності цієї проблематики серед пріоритетних напрямків роботи Уряду, ПРООН в Україні, за фінансової підтримки Швеції, намагається покращити спроможність парламенту України та адвокаційну діяльність з екологічної тематики серед політиків, ЗМІ та громадськості шляхом реалізації відповідного проекту.

Проект «Секретаріат зі сталої енергетики та довкілля для підтримки парламенту України у сфері сталої енергетики та захисту навколишнього середовища (секретаріат ‘Green Caucus’)» спрямований на підтримку членів парламенту і відповідних парламентських комітетів (зокрема, Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та Комітету з питань паливно енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки) у здійсненні якісної аналітичної діяльності щодо покращення законодавства, організації консультацій та круглих столів для партнерів, розробки комунікаційних матеріалів та залучення зацікавлених осіб до обговорення питань енергетики й захисту навколишнього середовища.

Окрім цього, метою проекту є покращення інформаційного-аналітичного забезпечення екологічної тематики під час президентських та парламентських виборів у 2019 році серед представників парламенту, Уряду, місцевої влади та громадськості шляхом проведення адвокаційної кампанії, а також надання аналітичної підтримки.

«ПРООН відіграє значну роль й допомагає країнам долати екологічні виклики по всьому світу,  – сказав директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра. – В Україні ми активно сприяємо та популяризуємо використання відновлюваних джерел енергії, біомаси для опалення, енергоощадне освітлення та покращення енергоефективності у приватних та громадських будівлях, що призводить до значного скорочення викидів парникових газів та зменшує залежність України від газу й вугілля. Завдяки новому проекту, що реалізується за фінансової підтримки Швеції, ПРООН сприятиме наданню пропозицій щодо покращення державної політики та здійснюватиме аналітичну підтримку парламенту України шляхом запуску ‘Green Caucus’ заради покращення та удосконалення законодавства в сфері сталої енергетики та захисту навколишнього середовища».

Впродовж трьох років реалізації проекту, очікується, що робота парламенту України щодо питань сталої енергетики та захисту навколишнього середовища буде посилена завдяки створенню та функціонуванню Секретаріату зі сталої енергетики та довкілля – аналітичного центру, який здійснюватиме діяльність по наданню аналітичної підтримки з широкого кола екологічних питань, включаючи зменшення негативного впливу та адаптацію до кліматичних змін; енергоефективність; поводження з відходами; управління природними ресурсами; забруднення навколишнього середовища; пом’якшення наслідків негативного впливу на довкілля через збройний конфлікт на сході України, а також «зелений» розвиток Донецької та Луганської областей. У своїй роботі Секретаріат буде спиратись на принципи сталого розвитку та сприяти впровадженню Цілей сталого розвитку (ЦСР).

Надаючи підтримку парламенту в сфері сталої енергетики та захисту навколишнього середовища, проект також сприятиме захисту прав людини та враховуватиме поняття гендерної рівності у всіх заходах заради того, щоб чоловіки та жінки отримували рівну користь від покращень в сфері сталої енергетики та захисту довкілля.

Новий проект Швеції/ПРООН працюватиме у тісній співпраці з проектом ЄС-ПРООН «Рада за Європу», який здійснює широку організаційну підтримку та сприяє посиленню потенціалу Верховної Ради задля вироблення якісного законодавства та впровадження реформ, включаючи сферу енергетики й екології.