І.Макар: Треба утворити Раду Громад!

  • admin
  • 08/07/2018
  • Коментарі Вимкнено до І.Макар: Треба утворити Раду Громад!

З огляду на озвучені думки відомих політиків щодо змін до Конституції хочу висловити і свої міркування.
Конституція — Основний закон Держави, призначений забезпечити її стійкість та ефективність.

Як показує інцидент з втручання Росії у президентські вибори Штатів, зовнішній вплив на державу можна забезпечити і наявністю агентів впливу в урядових колах. Якщо це вийшло зі Штатами, у яких потужна розвідка та контррозвідка, то з Україною в Росії в цьому питанні нема жодних проблем.

Вказане підтверджується тим, що під кінець свого правління В.Янукович, що був одноособовим лідером Держави, фактично, повністю перейшов під зовнішнє управління. Значить, централізація не є панацеєю від зовнішніх впливів, а, скоріше, навпаки створює такі ризики. Та й певний вплив Росії на президента США і відсутність такого тотального впливу на Конгрес теж свідчить на користь того, що концентрація влади в руках однієї особи чи групи осіб несе ризик встановлення повного контролю над Державою з боку країни-агресора. Значить, така влада має бути максимально розосереджена в центрі та передані максимально можливі повноваження на місця, в громади.

Саме в громади, а не в регіони, що зменшить їх сепаратний потенціал та мінімізує можливість зовнішніх впливів, забезпечити які на рівні всіх громад нереально.
А ось забезпечити вплив на парламент, особливо на партійних лідерів, через фінансування передвиборчих кампаній цілком реально. Значить, треба утворити Раду Громад, надавши йому законодавчі повноваження, а парламенту залишити лише функції кодифікації законодавства, контрольні та представницькі фнкції.
Хоч і виборність суддів не сприяє професійному рівню суддівського корпусу, але заради уникнення можливого зовнішнього впливу на їх призначення суддів вартує, принаймні місцевих і апеляційних судів, обирати.
Крім того, система влади, що є максимально децентралізованою, підвищує внутрішню конкуренцію між громадами, чим сприяє ефективнішій їхній діяльності та забезпеченню владою громад максимально сприятливих умов для підприємництва.

Іван Макар