третя монета-писанка в колекцію Музею писанкового розпису

  • admin
  • 13/06/2018
  • Коментарі Вимкнено до третя монета-писанка в колекцію Музею писанкового розпису

Маємо ще один подарунок з Канади

Уже третя монета-писанка поповнила колекцію Музею писанкового розпису.

Як і дві попередні, її для нашої збірки подарувала відома мисткиня жіночих прикрас з бісеру, авторка інструкцій і друкованих видань з бісероплетіння й дослідниця українського народного мистецтва Марія Рипан з Торонто (Канада), яку давно вже з Національним музеєм єднає багатолітня співпраця.

Срібну монету у формі української писанки і номіналом  у 20 канадських доларів випустив Королівський Канадський монетний двір. Її вага 31,82 грама чистого срібла з позолотою. Аверс монети декоровано кольоровими емалями з нанесенням традиційних для писанки елементів розпису. На реверсі – портрет англійської королеви Єлизавети ІІ. Авторка дизайну монети, як і двох попередніх, все та ж канадська художниця українського походження Анна Мораш. Загальний наклад монети складає  5 тисяч екземплярів.

Нагадаємо, що кожна з трьох монет-писанок є переконливим свідченням поваги і пошани уряду Канади до українських емігрантів, які вже друге століття поспіль вкладають свій вагомий внесок у культурну спадщину Канади.

Презентація й урочиста передача монети відбулася в музеї за участі широкого кола представників мистецьких і громадських кіл Коломиї.

Оксана Ясінська