Саміт G7: Брак поступу у торговельній суперечці зі США

  • admin
  • 09/06/2018
  • Коментарі Вимкнено до Саміт G7: Брак поступу у торговельній суперечці зі США

Попри оптимізм Дональда Трампа і Еммануеля Макрона, чи буде спільна заява країн Великої сімки після завершення саміту – залишається під питанням.

Саміт лідерів країн Великої сімки, що відбувається у Канаді  позначений принциповими розбіжностями позицій США та інших учасників G7, насамперед у питаннях міжнародної торгівлі.

Під час саміту  голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер висловив готовність прибути до Вашингтона, щоб підготувати спільний аналіз задля мирного владнання торговельної суперечки між ЄС і США. Президент США Дональд Трамп сприйняв цю ідею позитивно, пише інформагенція dpa. Президент Франції Еммануель Макрон, своєю чергою, також сказав про можливі зрушення у торговельних переговорах із Трампом: “Справа рухається”, – заявив Макрон, котрий провів у Канаді двосторонню зустріч з президентом США.

DW.COM

Однак розбіжності у поглядах залишаються значними. У питанні торгівлі сторони лише обмінялися своїми думками – без гучних суперечок, але і без натяку на компроміс. Трамп і надалі захищає запроваджені ним нещодавновисокі ввізні мита на сталь та алюміній, пише dpa.

Президент США заявив про упевненість, що до завершення саміту у суботу, 9 червня, буде спільна підсумкова заява, у чому канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) та інші учасники висловили сумнів раніше. Експерти припускають, що може бути підписана заява за участю тільки шести членів клубу – без США. Завершення саміту без підписання заключного спільного комюніке було би нетиповим для G7, відзначають оглядачі.

На першій зустрічі у п’ятницю лідери G7 обговорили теми економічного зростання та торгівлі. Очікується, що дискусії з останнього питання будуть складними через позицію США. Перед початком саміту Трамп заявив про “несправедливі торговельні угоди з країнами G7”.

Окрім торгівлі, на саміті обговорюють і питання захисту довкілля – також одну із тем, в якій лідери США та ЄС мають принципово різні позиції. Також на заході у суботу йтиметься і про питання гендерної рівності.

Як повідомлялося, перед початком саміту президент США Дональд Трамп спричинив додаткові дискусії, несподівано заявивши про необхідність повернути до клубу G7 Росію, яку виключили з нього в 2014 році через анексію Криму. Лідери Франції, Німеччини, Великобританії та Італії виступили  проти  повернення Росії до складу клубу. В якості поступки Італії, прем’єр якої підтримав ідею Трампа, вони вирішили розглянути можливість діалогу із РФ.