Директор ДОХМ Наталка Іванченко: Музей відродили!

  • admin
  • 13/02/2018
  • Коментарі Вимкнено до Директор ДОХМ Наталка Іванченко: Музей відродили!

Студенти-журналісти зустрілися у Києві з директором Донецького обласного художнього музею з дружківки Наталкою Іванченко.

Це друга лінія оборони, реальна прифронтова зона. Блок-пости. Перевірка документів…

Музей переміщено з окупованого Донецька. Перереєстровано на базі філії-скансену у селі Прелесне. Нині “вибили” приміщення в БК “Етюд” дружківки, за що подяка меру міста!

-Напередодні нового 2018 року учнівську молодь області  працівники музею ознайомили з надзвичайно цікавим україно-японським  проектом «Тендітні тіні Японії», а вже протягом січня розпочато активну підготовку до планової виставки з нагоди 80-ої річниці великого поета ХХ століття, мислителя та правозахисника Василя Стуса, а вже 29 січня ц.р. за участі київської делегації діячів культури на чолі з директором Національного музею Тараса Шевченка Дмитром Стусом було урочисто відкрито експозицію творів майстрів пензля Донеччини, Луганщини, Харківщини та Німеччини «Nonconformist» як частини мистецького проекту «Той, хто не боявся смерті». Далі – виставка творів школярів «Я малюю Стуса» – від квітня аж до червня місяця поточного року. – розповіла Н.в.Іванченко.

Нині в музеї щодня проходять екскурсії у супроводі бесід про Василя Стуса та «шістдесятників»,неймовірно складні суспільні умови розвитку української культури наприкінці минулого століття, що мають певний перегук із подіями зими 2013 – 2014 рр. та неоголошеною гібридною війною на Донбасі.

-На пошану героїв Майдану й пам’ять про Небесну Сотню в другій половині лютого заплановано комплексну експозицію (атрибутика, інсталяція та політичний плакат) у великому залі Галереї сучасного мистецтва КЗК ДОХМ – повідомив художник, заступник директора музею В.Півень.

(м. Дружківка, БК «Етюд», вул. Соборна, 6).

Паралельно з підготовчими роботами до зазначених виставок набуває обертів ініційована музеєм Благодійна мистецька акція «Берегині Збройних Сил України», що розгортатиметься поетапно упродовж року.

Ми зрозуміли, що навіть у непростих умовах прифронтової зони можна реалізовувати мистецькі проекти!

Відвідайте Дружківку!

Владислав Бабайцев, студент Університету “Україна”