Всі, хто взяв хабаря — будуть сидіти у в’язниці. – О.Богомолець

  • admin
  • 07/12/2017
  • Коментарі Вимкнено до Всі, хто взяв хабаря — будуть сидіти у в’язниці. – О.Богомолець

Революційний закон проти корупції буде внесено до парламенту

З метою забезпечення невідворотності покарання для корупціонерів та ліквідації “кумівства” — вже найближчими днями я зареєструю у парламенті законопроект, який повністю змінить антикорупційну політику держави.

Чекати роками, поки хабарники припинять блокувати створення Антикорупційного суду, — ми не можемо. Треба діяти швидко, рішуче та ліквідувати всі можливості, які дозволяють сьогодні корупціонерам уникати відповідальності.

Головна проблема — занадто м’яке законодавство, яке дозволяє хабарникам виходити під заставу, на поруки чи під особисте зобов’язання. Тому я буду вимагати вилучити з Кримінального процесуального кодексу всі “м’які” запобіжні заходи щодо корупціонерів. Для суду залишиться тільки один такий захід — взяття під варту.

Сьогодні наскрізь прогнила судова система на підставі існуючих норм КПК, за хабарі, відпускає корупціонерів під заставу, на поруки чи під домашній арешт. Ми маємо позбавити суди такої можливості. Тільки арешт.

Крім того, я пропоную зробити “щеплення” всім хабарникам від подальших корупційних дій.

Тому моїм законопроектом до Закону України “Про запобігання корупції” будуть внесені зміни, за якими близькі родичі чиновників, правоохоронців та суддів, засуджених за корупційні злочини, будуть позбавлені права займати будь-які державні посади “у зв’язку з обставинами, які є несумісними з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування”.

Заборона діятиме аж до погашення судимості через передбачений законодавством строк.

Таким чином ми зможемо знищити цілі династії корупціонерів у правоохоронній, судовій системах, а також в інших “прибуткових” для хабарників сферах, де за роки незалежності вже сформувалися цілі родові клани з трьох поколінь.

Хтось може сказати, що діти за батьків не відповідають. Але в наших умовах, коли в державі сформувалася кланова система управління, тільки такими методами ми зможемо втримати чиновників від хабаря. Кожен має відчувати свою відповідальність і перед суспільством, і перед своїми рідними.

Наша нація потребує оздоровлення — не тільки фізичного, але й морального. І цей законопроект є одним з інструментів такого оздоровлення.

Я очікую на шалений спротив при розгляді цього законопроекту з боку багатьох чиновників та колег з парламенту. Також готова до тиску, провокацій, замовних статей та атаки сотень ботів. Але хочу попередити “колег”: все це буде даремно, я не зупинюся та не відступлю.

Сьогодні кожен корупціонер тішить себе думкою, що навіть за найгірших обставин від буде звільнений під заставу. А потім — матиме час все “порішати”. Так от тепер “порішати” ні в кого не вийде. Всі, хто взяв до рук хабаря — будуть сидіти у в’язниці.

Ольга Богомолець