БРИФІНГ ГЕНПРОКУРОРА УКРАЇНИ ЮРІЯ ЛУЦЕНКА: СААКАШВІЛІ ФІНАНСУВАВ КУРЧЕНКО — ТРАНСЛЯЦІЯ “ПРЯМОГО”

  • Av An
  • 05/12/2017
  • Коментарі Вимкнено до БРИФІНГ ГЕНПРОКУРОРА УКРАЇНИ ЮРІЯ ЛУЦЕНКА: СААКАШВІЛІ ФІНАНСУВАВ КУРЧЕНКО — ТРАНСЛЯЦІЯ “ПРЯМОГО”
луценко

5 грудня в Генеральній прокуратурі Україні відбувся брифінг, під час якого генпрокурор України Юрій Луценко розкрив джерела фінансування політичних проектів та акцій протесту, що очолювались екс-президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі.

“Я оприлюднюю першу частину спецоперації СБУ та ГПУ по зриву плану реваншу прокремлівських сил у Києві. Стосується співпраці ряду політиків, в першу чергу, Михеїла Саакашвілі з членами ОЗУ Януковича, в першу чергу Сергія Курченка, за гроші яких Саакашвілі та наближені до нього особи проводили фінансування ініційованих ними акцій протесту, метою яких було захоплення державної влади України і сприяння членам злочинного організованого угрупування Януковича-Курченка у зупиненні їх кримінального переслідуванні та відновлення контролю над активами, які вони придбали в той час в Україні в кримінальний спосіб.

Встановлена, що особа, наближена до Саакашвілі — а саме громадянин України Дангадзе за узгодженням із самим Саакашвілі звернувся через довірену особу до Сергія Курченка, що переховується від українських правоохоронних органів в місті Москва, з пропозицією установити стабільне фінансування діяльності Саакашвілі в обмін на дотримання інтересів ОЗУ”, – заявив під час брифінгу Юрій Луценко.

В ГПУ назвали суму, яку отримав Саакашвілі та його оточення від Сергія Курченка та організацій, які пов’язані з ФСБ.

“Нами зафіксовано отримання з російського боку до оточення Саакашвілі близько півмільйона доларів США, приблизно половину суму якої було вручено Северіона Дангадзе під контролем українських спецслужб. Тобто з переписуванням номерів купюр, з фіксацією самої передачі. З нами співпрацювало декілька українців, котрі знаходилися на території Москви, і дали закриті свідчення в рамках цього кримінального провадження. Саме їх діяльність дозволила нам сьогодні оприлюднити для вас і аудіо- і відеодокази фінансування діяльності Саакашвілі з боку Сергія Курченка та інших членів злочинної організації, безпосередньо пов’язаними з ФСБ РФ”, – запевнив Юрій Луценко.

Новина оновлюється

Нагадаємо, 17 жовтня, як повідомляв “Прямий”у центрі Києва розпочалися акції протесту, що організували громадський рух “Чесно”, неурядова організація Реанімаційний пакет реформ, Центр протидії корупції, а також народні депутати України Юрій Левченко, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Єгор Соболєв, Світлана Заліщук, Віктор Чумак та інші. Також у мітингу взяв участь екс-глава Одеської обласної адміністрації Міхеїл Саакашвілі.

Сьогодні, 5 грудня, у квартирі екс-президента Грузії Міхеіля Саакашвілі правоохоронці проводять слідчі дії. На вулиці Костельній у Києві проводяться обшуки ГПУ під наглядом СБУ і спецпідрозділу “Альфа” у будинку, де начебто проживає Саакашвілі. Він тим часом перебував на даху восьмиповерхової будівлі і погрожував стрибнути вниз.

Пізніше стало відомо, що екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі спустився у квартиру, де він мешкав, і там начебто йому вручили підозру у якійсь зі справ.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.