Журналістка Юлія Латиніна втекла з путінської Росії

Російська журналістка Юлія Латиніна розповіла, що виїхала з Росії після нападу невідомих на її автомобіль.
Юлія Латиніна
Юлія Латиніна

Про це вона заявила в ефірі «Ехо Москви» в своїй програмі «Код доступу», передають Патріоти України. Журналістка зв’язалася з «Ехо Москви» по Skype. Вона підкреслила, що знаходиться разом з батьками за кордоном.

«Навряд чи я збираюся найближчим часом до Росії», – сказала вона.

Латиніна також прокоментувала те, що отримала премію «Камертон» імені Анни Політковської від Спілки журналістів Росії (СЖР). Вона зауважила, що спілка «цілком лояльна до влади» і що поряд з нею премію отримав журналіст з ВДТРК за репортаж про Сирію.

«Я якось не збиралася вести репортажі під кулями і навіть ось сподівалася, що машина моя, яка минулої неділі, що вона загорілася сама. Батьки мої були зовсім впевнені, що вона загорілася сама. Як з’ясувалося, вона була все ж підпалена. Тобто виходить, що нам спочатку дали нюхнути духовності, а потім на нашу машину зійшов благодатний вогонь», – сказала журналістка.
Латиніна підкреслила, що їй не машину шкода, а «досить страшно». «Я ось весь час була хиханьки-хаханьки, а мені страшно те, що люди, які це зробили, були готові до людських жертв, тому що вона могла спалахнути в той момент, коли в ній хтось сидів», – зауважила вона.

За її словами, в цей момент вона вже виїхала з Росії і вдома були лише її батьки. «І ось страшно, що машина стояла поруч з дерев’яним будинком, а батькові 79 років, він кинувся її гасити, у неї міг вибухнути бензобак, він не вибухнув тільки тому що він був не повний. Якби він її не гасив, вона б спалила будинок, тому що полум’я било на чотири метри», – додала вона.

Латиніна сказала, що «вся ця історія, яка відбувалася влітку», відрізнялася «крайньої нахабством».

Журналістка повідомила про підпал своєї машини на початку вересня. Через кілька днів слідство встановило, що автомобіль підпалили з трьох точок. Латиніна розглядала підпал як замах на вбивство. За її словами, це могли зробити ті ж люди, які раніше обприскали її будинок їдким газом.

Про напад на будинок Латиніна розповідала в липні. Тоді постраждали вісім чоловік, серед яких були четверо літніх людей і двоє дітей. «Це було якесь речовина з нудотним запахом, який, наскільки я розумію, досить мало завдає шкоди здоров’ю», – пояснювала вона. Журналістка тоді говорила, що не збирається звертатися в поліцію.

Опублікував: Олег Устименко

Залишити відповідь