“Громадська червоточина»

  • admin
  • 11/04/2019
  • Коментарі Вимкнено до “Громадська червоточина»

 

 

Саме так виглядає нині громадська рада при виконкомі Міської ради Кропивницького.  Червоточина за тлумачним словником являє собою вхід для хробака з безліччю невидимими оку ходами та схованками. А них криються різні паразити та продукти їх переробки.  Отака картина і у міській громадській раді. Та сили у ній розподілені не порівну. Дві третини, і навіть більше – 44 стоять нейтрально або на стороні голови Леоніда Лузана, а цілих нині 19 її членів безутішно вже рік борються проти нього, а часом фактично за «правоє рускоє дєло». Вони гальмують всі проукраїнські державницькі ініціативи, займаються склоками, інтригами, крадіжкою документів ради. В їх арсеналі патякання в мережі ФБ, шантаж та залякування, вихід на публіку на прес-конференціях, збір підписів «проти». Вся ця боротьба у вигляді мишиної возні закінчилася «консолідованим» збором підписів, де виявилося їх фактична кількість, після переобрання з заступників голови одного з «лідерів опозиції» Дмитра Яковенка.

Дмитро Яковенко людина цікава. До його повернення з рембату зони АТО про такого «громадського діяча» ніхто і не знав. А після повернення додому його повело на громадську діяльність. Все було б добре, якби національно свідоме крило не пересварилося між собою. І як стверджує нині  одне з «самодостатнє нібито крило через гроші. Ті самі які їх опоненти збирають для АТО, а насправді нібито частину з них привласнюють. Ніяких доказів крім пліток при цьому зовсім не наводиться. Перший їх новообраний і запеклий ворог лідер з іншого боку Ігор Козуб, за їх словами, «перефарбований комун яка». Звичайно, неозброєним оком видно що  він «ганебно  зрадив комуністичну ідею», перейшовши на український бік. Когось ще жаба давить за компартійну освіту та посади в комсомольських органах. Слів з пісні не викинеш, і цей привід нині вдало використовується ворогами України в середовищі українських патріотів, Москві того і треба, щоб в національно свідомому середовищі сварилися та ворогували між собою, бо в єдності сила, яку здолати важко.

Далі цих пліток та аргументів йде друга хвиля бруду, яка «викриває брутальну торгівлю посвідченнями учасників бойових дій». Роблять це знову по закавулкам та в мережі ФБ затято відверто і майже рік. Але чи вірять люди в цю маячню? Лише частково, і такі самі їх розносщики пани Яковенко і Величко. На їх думку брутально Козуба ще не подолано, і тому рознос сміття запекло продовжується. До розголосу цієї  теми неодноразово підключали через прес-конференції місцеві ЗМІ, але вони якось не так відзеркалюють гостроту проблеми. На «потрібному рівні» до цього приєдналася лише «Перша електронна» в особі одного з її авторів. Він потужно цим підсилив команду опозиції. Але публікація, за словами власників сайту,  пройшла  з його власної ініціативи. З цього можна теж робити висновки з результатів майбутніх медійних баталій та долі деяких членів гуртка «Оселедці під Шубіною», як минулого року їх охрестили  ЗМІ.

А що мережі ФБ та на прес-конференції  місяць тому? Майже лайливі нахабні повчання старших. Школяр зразка кінця дев’яностих Дмитро Яковенко «виховував» у дусі українського патріотизму учасника національно-визвольного руху в Україні тих часів  в складі Народного руху України Віктора Полтавця. Ну просто  фантастика!  А чи часом пану Віктору не перепало за «несанкціоновану дружбу»  з Ігорем Козубом?  Адже пани великі політики Величко та Яковенко агресивно пильнують за своїм візаві та його контактами. То ж горіхів від них майже всім порівну.

Обидва ці удавані патріоти на перехресті  80-90-х років був хто де. Один у школу  ходив, а може і уроки прогулював, а другий десь перебував у репресивних до Народного руху органах. А тепер вони вигулькнули в патріотах … і проводять серед них майстер-класи.

На прес-конференції лунала  чергова суцільна правота «опозиції» і море претензій. Далі були дві дивні трьохсторонні зустрічі та практично вимоги усунути нового заступника голови громадської ради Миколу Гречуху та спроби повернути матюгальника на задираку на всі боки Дмитра Яковенка. А  чи потрібен не то що,  Леоніду Лузану а всій раді такий заступник? А громадська рада  дала на це чітку відповідь  – 33 голосами , між іншим , проголосувала проти. Саме тому опозиціонери шляхом шантажу умовлянь та погроз, навіть публічних,  створюють  «консолідований кулак» проти більшості   в громадській  раді,  щоб досягти мети і взяти гору над тими хто з ними не згоден,   Здається, важко бути членом такої ради в очікуванні обливання брудом чи навіть фізичної розправи. А був раніше, здається навіть виклики поліції на засідання правління.. . То що створили прибічники  Дмитра Яковенка?  Ринг боїв без правил чи консультативний орган при  органі самоврядування? І я важко  голові тої ради панові Леоніду Лузану! Одного разу його обдали горячою кавою   у стані окропу Потім він потрапив у лікарню з поламаною ногою. А зараз містом ширяться чутки, що її зламали опоненти… на відстані за допомогою чаклунів Вуду.

Отаку  «громадську червоточину» має місто Кропивницький. А ще правління цієї ГР  почали м’яко тиснути та переслідувати за підтримку нової назви області – Кропивницька, яку підтримав навіть Верховний   Суд України. А от у місті друзям «руського міра” і досі не йметься…  І що робити з отим осколком чи виокремленням у Громадський раді? Логічно було б виключити з її складу, якщо б положення про раду  того дозволяло , аби створювати якісь фільтри чи бар’єри на шляху їх потрапляння у таке середовище, де від них лише безлад. Дива дивні, а що їм, тим баламутам,  дає той безлад у громадській раді, участь у якій безоплатна? Задоволення  від хаосу чи якісь невидимі дивіденди від невидимої зацікавленої сторони?